Home Finanse Adwokat pomoże nam w prawie rodzinnym

Adwokat pomoże nam w prawie rodzinnym

by Angela

Różne są sytuacje, a to oznacza, że nawet jeśli staramy się przestrzegać prawa, to w którymś momencie konieczna będzie nasza wizyta w sądzie. Oczywiście to nie oznacza, że zrobiliśmy coś złego, ponieważ może się okazać, że chodzi o spadek w rodzinie, albo o uzyskanie pozwolenia na dysponowanie majątkiem dziecka.

To też oznacza, że warto wiedzieć, że również w prawie rodzinnym jest wiele sytuacji, które będą wymagały od nas odpowiedniej wiedzy, a która nie będzie musiała wiązać się z żadnymi karami czy patologiami. Nie mniej, nawet w takich stosunkowo prostych sprawach, jak przyjęcie czy odrzucenie spadku, możemy czuć się zagubieni w związku z licznymi artykułami i ustawami, tym bardziej że język prawniczy nie należy do najłatwiejszych. Dlatego warto wiedzieć, że także w tym aspekcie prawa będzie mógł nam pomóc prawnik. To jaki będzie zakres jego usług, w znacznej mierze będzie zależało od nas samych.

Jaki ma być zakres jego pomocy?

Z jednej strony możemy udać się do takiego adwokata tylko po to, aby wytłumaczył nam to, czego nie rozumiemy, co wzbudza nasze wątpliwości i sprawia, że nie czujemy się pewnie. Może się okazać, że po takiej rozmowie z adwokatem poczujemy się pewniej, a więc też z mniejszym strachem stawimy się przed sądem. Ale może też być tak, że będziemy chcieli, aby adwokat zajmujący się prawem rodzinnym towarzyszył nam przez cały czas, aż do samego zakończenia naszej sprawy. Wówczas będziemy musieli przekazać mu pełnomocnictwo, dzięki któremu będzie mógł składać w naszym imieniu wnioski, odbierać je z sądu, jak również będzie mógł się w naszym imieniu wypowiadać przed sądem. Może się wówczas okazać, że będziemy mogli się sami stawić na sali rozpraw, ale może też być tak, że pojawiać się będzie tam nasz adwokat, dzięki czemu sami nie tylko zaoszczędzimy sporo czasu, ale przede wszystkim mnóstwo nerwów. Oczywiście im większy ma być zakres jego usług, tym większa będzie kwota jaką będziemy musieli zapłacić za taką usługę, nie mniej spokój podczas załatwiania spraw urzędowych, warty jest każdej ceny.

O tym musimy pomyśleć

Chcielibyśmy skorzystać z pomocy adwokata, który zajmuje się prawem rodzinnym, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że niestety nas na to nie stać? Jeśli tak właśnie jest, to koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy nie będzie nam przysługiwała bezpłatna pomoc adwokata. Ona także będzie prowadzona w różnym zakresie, ale warto wiedzieć, że zdarzają się takie propozycje, że adwokat działa za darmo, jeśli jego klient nie jest w stanie mu zapłacić. Zazwyczaj otrzymuje on wówczas wynagrodzenie symboliczne, które regulowane jest przez fundację, z którą związany jest dany adwokat. Może się okazać, że z takiej darmowej pomocy będzie mogła skorzystać kobieta w ciąży, weteran wojenny, osoba, która jeszcze się uczy, jak i te, które wykażą, że mają niski dochód, a więc faktycznie nie mają finansów, aby móc zapłacić za taką pomoc.

Koniecznie zobaczmy kiedy może nam pomóc adwokat i jaki może być zakres jego usług. Jeśli nie mamy odpowiedniej znajomości prawa rodzinnego, to taka pomoc może być nieoceniona.

You may also like

1 comment

arolina 29 kwietnia 2021 - 13:36

Rodzina to ważna rzecz dlatego musimy o nią dbać

Reply

Leave a Comment