Home Biznes W gospodarce wiele rzeczy jest połączonych

W gospodarce wiele rzeczy jest połączonych

by Angela

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele różnych firm i gałęzi działalności jest ze sobą połączonych jeśli chodzi o gospodarkę. To oznacza, że często ludzie nie rozumieją, że wpadnięcie w kłopoty przez jedną firmę, będzie oznaczało problemy dla kolejnych firm.

Warto zdać sobie sprawę z tych zależności, bo wówczas będziemy łagodniej podchodzić do różnych sytuacji, które nie zawsze są zależne od konkretnej firmy, a czasami związane są z problemami jej kontrahentów. Co więcej, jeśli jakaś firma, z jakiś powodów, choćby tylko na określony czas musiała wstrzymać swoją działalność, to odbija się to nie tylko na niej, ale również na innych firmach, które mają z nią jakikolwiek kontakt. Im dokładniej prześledzimy te zależności, tym łatwiej będzie nam je zrozumieć o tym większa będzie szansa, że faktycznie więcej rzeczy stanie się dla nas zrozumiałe.

Zamknięty hotel to nie tylko problem właściciela i pracowników

Z jednej strony może nam się wydawać, że jeśli jakiś hotel zawiesił swoją działalność, to jest to jedynie problem jego właściciela i pracowników. On nie zarabia, oni nie mogą wykonywać swoich zajęć. Co więcej, skoro hotel nie zarabia, to może się okazać, że przyjdzie moment kiedy nie będzie mógł zapłacić swoim pracownikom wynagrodzenia. Jednak pamiętajmy, że to nie tylko problem hotelu, ale te kłopoty zaczną się odbijać również na innych firmach, bo właśnie tak działa gospodarka, w której różne podmioty są ze sobą połączone. Jeśli hotel nie funkcjonuje, to nie potrzebuje produktów spożywczych, a to oznacza, że firmy u których te produkty zamawiał, nagle tracą sporą ilość zamówień. Jeśli hotel nie działa, to nie potrzebuje tak wielu środków higienicznych, jak mydła czy papieru toaletowego, a to oznacza znaczne pomniejszenie zamówień w hurtowniach, gdzie do tej pory w te rzeczy się zaopatrywał. To oznacza, że one również otrzymują znacznie mniej pieniędzy. Jeśli taka sytuacja będzie trwała dłużej, albo pojawi się więcej podmiotów, które przestaną składać zamówienia, to może się okazać, że również w tych firmach i hurtowniach zaczną się pojawiać problemy finansowe. Utrzymać trzeba będzie całą dotychczasową infrastrukturę, a jednocześnie do firmowej kasy będzie wpływało znacznie mniej pieniędzy niż to miało miejsce do tej pory.

Ważna jest współpraca

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że dobrze funkcjonująca gospodarka daje możliwość pracy i działania w miarę elastycznego. Skoro różne podmioty, które pierwotnie mogą się wydawać w ogóle niepołączone, jednak są od siebie zależne, to oznacza, że trzeba wypracować odpowiedni system działania. Taki, który w razie potrzeby pomoże tym firmom, które wpadły w kłopoty, tak aby czasami ich kryzys nie pociągnął za sobą kolejnych. Jeśli one nie będą miały pieniędzy na opłacenie faktur, to ich dostawcy także nie będą mieli finansów, aby pokryć swoje zobowiązania i wówczas kolejne firmy zaczną popadać w kłopoty. Trzeba szukać takich rozwiązań, aby nie dopuszczać do takich sytuacji.

Zobaczmy jak działa gospodarka i jak wiele firm, na różnym poziomie jest ze sobą połączonych.

You may also like

1 comment

wiktori_33 29 kwietnia 2021 - 13:10

Bardzo interesujący wpis

Reply

Leave a Comment